Pięć powodów na konsolidację zadłużenia

Konsolidacja zadłużenia krótkoterminowego to szansa na optymalizację budżetu domowego i zachowanie pozytywnej zdolności kredytowej na dłużej. W artykule poznasz pięć najważniejszych powodów na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego.

Jedna rata lepsza niż kilka

Jedna z najważniejszych zalet konsolidacji to połączenie dotychczasowych rat w jedną, znacznie niższą docelowo dopasowaną do aktualnych możliwości ekonomicznych dłużnika. Jedna rata to również zdecydowanie mniej formalności przy spłacie, niższe koszty przelewów.

Wszystkie rodzaje zadłużenia wchodzą w skład konsolidacji

Jak chcesz możesz skonsolidować nawet pożyczkę mieszkaniową. Standardowo konsolidacja dotyczy wszystkich rodzajów zadłużenia, niezależnie od wielkości. Grunt, aby przed podjęciem decyzji o restrukturyzacji zadłużenia wykazać pozytywną zdolność kredytową. Bez tego elementu współpraca z bankiem nie jest możliwa.

Nie musisz samodzielnie spłacać konsolidowanych kredytów

Przy wielu chwilówkach i pożyczkach gotówkowych zaciąganych w sektorze pozabankowym kredytobiorca ma często trudności w zamykaniu oddzielnie każdej umowy. Przy wyborze kredytu konsolidacyjnego robi to za ciebie wyspecjalizowany doradca. Dodatkowo otrzymujesz pełne potwierdzenie warunków spłaty.

Kredyt konsolidacyjny w połączeniu z dodatkową gotówką

Kredytów konsolidacyjnych udziela się często nie tylko z powodów restrukturyzacyjnych, ale również typowo konsumpcyjnych. W niektórych ofertach spotkasz się z propozycją wypłaty części środków na dowolne wydatki. To bardzo popularna praktyka, która zachęca do obniżania skali miesięcznych rat, bez straty wydolności ekonomicznej.

Uregulowanie zdolności kredytowej

Konsolidacja kredytów jest dostępna tylko w momencie dysponowania pozytywną zdolnością kredytową. Po restrukturyzacji masz większe szanse utrzymania normalnych standardów spłaty, co pozwala na maksymalizację wiarygodności na rynku finansowym. To bardzo ważna, często niedoceniana zaleta.

Dbałość o zdolność kredytową najważniejsza

Kredyt konsolidacyjny występuje powszechnie w ofercie banków detalicznych. Wymaga przeprowadzenia pełnej analizy kredytobiorcy. Im lepsza zdolność kredytowa, tym ciekawsze warunki spłaty restrukturyzowanych zobowiązań.