Gdzie po kredyt gotówkowy?

Większość Polaków, którzy nagle potrzebują pieniędzy zastanawia się skąd je wziąć, a odpowiedź jest bardzo prosta - wejdź na NiskaRata.org. Zazwyczaj ciężko i niedobrze jest pożyczać od rodziny lub znajomych, dlatego pozostaje jedynie opcja taka jak kredyt gotówkowy. Po kredyt gotówkowy można udać się do banku komercyjnego, parabanku lub biura pożyczkowego. Wszystkie powyższe opcje maja swoje wady i zalety, dlatego warto je opisać, aby uniknąć niepotrzebnych problemów. Po duże kredyty gotówkowe najlepiej jest się udać do banków komercyjnych. Najlepsze są te o dużym kapitale i znane na rynku. Banki oferują niskie oprocentowanie kredytów i rozłożenie okresu spłaty, nawet na dziesięć lat. RRSO w polskich bankach komercyjnych waha się obecnie od 12% do 17%. Nie jest to dużo biorąc pod uwagę fakt, że ceny wszystkich produktów i usług, poszły znacznie do góry w 2020 roku. Dodatkowo banki oferują swoim klientom niższe prowizję oraz szereg innych promocji, dzięki którym całkowity koszt kredytów nie zmieniły się znacznie w stosunku do 2019 roku. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu w Polsce nadal występują tanie kredyty gotówkowe. Jak długo potrwa taka sytuacja ? Nie wiadomo, dlatego nie należy przesadzać z ilością oraz kwotami pożyczek. Niewielki kredyt jeszcze nikomu nie zaszkodził, dlatego jest to obecnie tak popularna forma finansowania gospodarstw domowych Polaków.

Kredyty gotówkowe w parabankach

Parabanki to instytucje przypominające banki komercyjne, jednak nie posiadające takiego statusu. Zajmują się one głównie oferowaniem pożyczek. W powyższych firmach formalności oraz wymagania w stosunku do klienta, nie są aż tak wysokie. Powoduje to, ze większy odsetek osób dostaje w parabankach kredyty. Automatycznie wyższe jest jednak RRSO, a wysokość pożyczek nie jest tak duża jak w bankach komercyjnych. Jak wysokie jest oprocentowanie ? Obecnie waha się ono w granicach od 36% do 46%. Parabanki pożyczają zazwyczaj do maksymalnie 6000 zł. Dlatego raty kredytów, nawet jeżeli wziąć pod uwagę oprocentowanie, nie są wysokie. Parabanki to idealna opcja szczególnie dla osób, które pobierają wynagrodzenie w gotówce. Tego typu instytucje posiadają w prawie każdym mieście swoich pracowników, którzy mogą przyjechać z pieniędzmi do naszego miejsca zamieszkania. W ten sam sposób, można również spłacać pożyczki. Nie potrzeba wychodzić z domu, aby załatwić wszystkie formalności. Jest to bardzo wygodne szczególnie dla starszych osób oraz rodzin nie posiadających samochodu (mieszkających w małych miejscowościach).

Kredyty gotówkowe w biurach pożyczkowych i chwilówki

Biura pożyczkowe istnieją obecnie nawet w niewielkich miejscowościach i wsiach. Oferują one zazwyczaj kredyty do 1000 zł, na krótki okres spłaty. Najczęściej pożyczaną kwotą jest 500 zł. Tego typu instytucje finansowe posiadają wysoko oprocentowane kredyty. Oprocentowanie roczne wynosi czasami nawet 360 % i więcej, jednak przy kwocie pożyczki 500 zł, jest to prawie nieodczuwalne. Tego typu pożyczki są idealne w przypadku jeżeli przykładowo brakuje nam trochę pieniędzy do następnej wypłaty, a nie chcemy zaciągać kredytu w bankach. Wystarczy pójść do biura i wziąć niewielka pożyczkę na jeden miesiąc. Z odsetkami oddamy ją po następnej wypłacie. Z pewnością jest to dobra opcja dla ludzi, którzy maja problemy z uzyskaniem kredytów bankach lub które nie posiadają w takich firmach kont rozliczeniowych. Jak widać opcji jest dużo i każdy znajdzie firmę idealną dla siebie. Wystarczy sprawdzić ofertę w internecie lub na naszym lokalnym rynku. Z pewnością znajdziemy uczciwą i wiarygodną instytucję finansową, która nam pomoże.